Міжнародний скандал! Турки шокували всіх: на ранок – у Зеленського не змовчали!

Міністерство закордонних справ України відреагувало на обурливу поведінку вболівальників “Фенербахче”, які скандували ім’я президента РФ на матчі Ліги чемпіонів проти київського “Динамо”.

Як відомо, у матчі кваліфікації Ліги чемпіонів вболівальники “Фенербахче” скандували ім’я президента РФ Володимира Путіна. На перший забитий “динамівцями” гол турецькі фани відреагували, активно скандуючи ім’я президента країни-агресора.

Своєю чергою тренер “Динамо” Мірча Луческу не вийшов на післяматчеву пресконференцію на знак протесту. У коментарі турецьким ЗМІ Луческу звернув увагу на скандування, наголосивши, що він засмучений такою поведінкою вболівальників.

Речник МЗС Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook порадив турецьким фанам бути на стороні переможців, а не агресора, який неодмінно програє. Посол України Василь Боднар, в чвою чергу, подякував турецькому суспільству за засудження таких неадекватних дій фанів “Фенербахче”.

“У матчі кваліфікації Ліги чемпіонів вболівальники “Фенербахче” скандували ім’я президента Росії Владіміра Путіна, а вболівальники київського “Динамо” – ЗСУ. ЗСУ перемогли Владіміра Путіна на турецькому полі з рахунком 2:1. Надавали стусанів в Туреччині, надають і в Україні. Радимо турецьким фанатам бути на стороні переможців”.

Посол України Василь Боднар продовжив:

“Футбол – це чесна гра. Вчора у матчі з Фенербахче Динамо Київ була сильнішою. Розуміємо емоції та хвилювання, які відчуває кожен вболівальник під час такої напруженої гри. Але ніколи не зрозуміємо слова підтримки російському вбивці та агресору, який свідомо вбиває українців та нищить нашу країну.

Вчорашні неприйнятні дії деяких фанів Фенербахче нас глибоко засмутили. Навіть у футболі, який так люблять в Туреччині, є свої межі. Вдячний небайдужому турецькому суспільству за миттєву реакцію та засудження таких неадекватних дій вболівальників”.

Кажучи про позицію Туреччини у війні, голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко заявив виданню Коментарі, що вона робить максимально можливе для підняття своєї ролі як регіонального лідера.

Так вона діяла у рамках війни у Сирії, під час бойових дій між Вірменією та Азербайджаном у районі Нагірного Карабаху (підтримуючи азербайджанців).

Так діє і під час війни між Україною та Росією. Щоправда, у нашому випадку офіційна Анкара зробила ставку на рівновіддаленість та рівноблизкість до всіх учасників конфлікту. До РФ, України, країн НАТО в цілому (частиною якого сама є) та США зокрема. І саме в цьому ключі варто розглядати майбутній візит Ердогана в Сочі до Путіна”.

На думку Євгенії Габер старшого аналітика Центру досліджень сучасної Туреччини, продовжуючи виступати із закликами до якнайшвидшого миру (не заглиблюючись у суть конфлікту і того, в якому вигляді має бути цей мир), турецька влада діє деструктивно. У тому числі для своєї країни.

“Офіційний Київ вже заявив, що ми не підемо ні на який мир, поки не деокупуємо свої території хоча б на період до 24 лютого 2022 року, до початку широкомасштабного вторгнення РФ, – нагадує експерт. – Туреччина зараз не просто дискредитує себе як посередника, залишаючись байдужою, пасивною після фактичного зриву “зернових угод”, гарантом яких вона виступала.

Туреччина ще й демонструє свою слабкість. Ердоган, відомий як сильний лідер, здатний відстоювати свою позицію, готовий йти на відкриту конфронтацію там, де це можливо (з ЄС, США, РФ), готовий збивати російські літаки, коли ті перетинають сирійсько-турецький кордон (чим викликав повагу), зараз перетворюється на молодшого партнера Росії. І на тлі абсолютно цинічної поведінки росіян продовжує вдавати, що все добре. Тим самим показуючи свою слабкість, нездатність реагувати на провокації РФ”.

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*