Під мобілізацію в Україні може потрапити ще одна категорія чоловіків

В Україні можуть розширити список чоловіків, які підпадають під мобілізацію, додавши до нього осіб з інвалідністю третьої групи. Раніше до Верховної Ради подали відповідний законопроект. Призов цієї категорії чоловіків пропонується здійснювати за їх згодою.

Як пояснив “Фактам ICTV” адвокат Іван Ліберман, третя група – це легка інвалідність, тобто, це легкі розлади здоров’я, які дозволяють людині воювати.

“Крім того, брати участь у бойових діях можна різними способами. Можна підносити боєприпаси, копати траншеї або готувати їжу тощо. Тобто служба в армії ЗСУ може бути абсолютно різною, так звана альтернативна служба”, – пояснює експерт.

Він також засумнівався у формулюванні “за згодою”, припустивши, що в майбутньому ця норма може означати обов’язкову мобілізацію. За його словами, мобілізація осіб з інвалідністю третьої групи, ймовірно, буде проходити на підставі норми закону про те, що всі громадяни України повинні служити в армії.

“Крім того, багато хто з українців ще до війни робили собі довідки про інвалідність III групи. Щоб отримувати соціальні виплати, пільги, їздити в санаторії тощо. Таким чином, багато здорових людей, у яких немає інвалідності, зараз будуть тимчасово, за згодою, а потім і обов’язково служити у війську, – зазначив Ліберман, додавши, що мобілізація можлива лише після ретельного огляду лікарями

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*