Низький уклін тобі Герою!Реп0стніть його!Воїн Врятував життя 10 бійців під 0бстрілами у крижаному морі: історія українського Лицаря, який здійснив справжній подвиг

Старший лейтенант Сергій Ткачук врятував 10 поранених українських воїнів із оточеного села, евакуювавши їх на човні морем. Окупанти вели по наших захисниках прицільний вогонь, але успіх був на боці ЗСУ.

Бійцям вдалося дістатися берега. Наразі поранені отримують медичну допомогу, а Ткачук продовжує виконувати бойові завдання. Історію цього подвигу розповіла у Facebook прес-служба 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

Ткачук розпочав свій бойовий шлях солдатом у 1998 році. З 2014 року він безперервно захищає Україну від російської агресії, а тепер заслужено став командиром батальйону 28-ї бригади. Вдома на нього чекають дружина та дві доньки.

У квітні-2022 старший лейтенант отримав надскладне завдання – доставити бійцям, оточеним окупантами в одному із сіл, зброю та евакуювати звідти поранених.

“Мені здавалося, що це квиток в один кінець, але накази командування не обговорюються. Вночі ми рушили морем”, – згадав військовослужбовець. Він назвав дорогу туди складною, оскільки човен понад чотири години йшов посеред шторму.

Лицар заздалегідь попередив командирів оточених підрозділів і після прибуття використав вогонь дружньої артилерії як прикриття. Він передав воїнам зброю, забрав поранених.

“Росіяни нас помітили тільки коли виходили звідти. І тоді почався кошмар. Човен був перевантажений, ми не могли відійти швидко. А орки били прицільно – ще метр, і було б пряме влучення з БМП-3. Тоді хвиля опустила нас і снаряд пролетів мимо. “Зв’язок зник, ротні доповіли, що ми можемо не повернутися. Але дав бог, все обійшлося”, – розповів Ткачук.

Плавзасіб поступово тонув, а вода була крижаною. Поранені хвилювалися, казали, що краще “загинути на суші, ніж у морі”. Але Ткачук зберігав спокій.

“Ми висадилися далі за призначення. Хто міг йти, рушив зі мною. Їм було важко, але зупинятися було не можна. Дійшли до одного з населених пунктів, де викликали пошукову бригаду”, – описав свої дії Герой.

Він зізнався, що йому теж було страшно потонути під час шторму та не врятувати людей.

“Побратими сказали мені, що таке здатний тільки я. Не знаю, чому. Напевно, довіряють”, – наголосив Лицар.

Указом президента України №347/2022 він нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

А наказом міністра оборони Ткачук нагороджений вогнепальною зброєю – пістолетом Glock-19 – за видатні заслуги у забезпеченні обороноздатності України, зміцнення нацбезпеки, бездоганну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку під час збройної агресії Російської Федерації проти України та виявлений при цьому доблесть.

“Подібна історія – приклад історичного героїзму українського народу і завдяки таким вчинкам ми неодмінно переможемо!” – підсумували у 28-му ОМБР.

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*