Прорив на Каховську ГЕС! 3 хвилини тому – ЗСУ вже там: фронт посипався. Жест доброї волі – переможемо!

Українські воїни вже на підступах до Берислава та незабаром контролюватимуть Каховську ГЕС

За словами депутата Сергія Хланя, українські військові вже пройшли найскладніший відрізок в деокупації Херсонщини

Нині оборонці на підступах до Берислава, а незабаром контролюватимуть Каховську ГЕС.

Такі прогнози визволення півдня озвучив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань в ефірі одного з телеканалів.

“Якраз криворізький напрямок, де найбільша територія була окупована, там звільнено за останній час 1170 квадратних кілометрів, і зараз наші ЗСУ на підступах до Берислава, і скоро будуть мати контроль над греблею Каховської ГЕС. А миколаївський напрямок – там відстань до Херсону лише 30 кілометрів. І окупанти це розуміють, і на сьогоднішній день вже масово евакуйовують свої штаби, свої родини, родини повивозили, а зараз вищий офіцерський склад”, – розповів Сергій Хлань.

Додамо, що російські загарбники все ближче до так званого “жесту доброї волі” у Херсонській області.

 

 

Радник Офісу президента Олексій Арестович також розповів, що окупанти на правому березі Херсонщини сильно панікують через рух Збройних сил України.

Однак, що саме там відбувається, Арестович не розповів, оскільки наразі Генштаб ЗСУ поки офіційно нічого не повідомляє.

“Вони бояться, що залишок плацдарму на правому березі буде зменшуватися. Ми розуміємо, що логіка тут залізна та пряма: чим менший плацдарм – тим важче його утримувати. Все стискається. І маленька територія, яка оточена з трьох сторін, прострілюється. Жодна армія світу довго так не витримає”, – зазначив він.

Водночас також зазначимо, Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач “Інформаційного спротиву”, вважає, що звільнення Херсона без вирішення проблематики Берислава та Снігурівки неможливе

“Я не знаю, яка була зроблена аналітика, щоб прийти до висновків про визволення Херсона за тиждень, бо це буде більш тривала операція. Якщо ми подивимося взагалі, як відбувається деокупація правобережної частини Херсонщини, то вона йде покроково, етап за етапом. Фактично операція почалася з кінця травня – перші числа червня і спочатку було звільнення Посад-Покровського, а потім був етап збільшення нашого плацдарму на лівому березі річки Інгулець”, – зазначив військовий експерт.

Олександр Коваленко нагадав, що наступним етапом було звільнення Високопілля, а далі розширення плацдарму північної та північно-східної локації, а коли був звільнений Давидів Брід, потім Дудчани, тоді сформувалася локація великого плацдарму для контрнаступу.

 

 

“Подальший етап – це Берислав, але звільнення Херсона без вирішення проблематики Берислава та Снігурівки неможливе. Рух з напрямку Посад-Покровського буде недостатньо ефективним, тому поетапно будуть створені умови, щоб з трьох напрямків можливо було здійснювати контрнаступальні дії до Херсона. Відповідно, це не можна зробити за тиждень, розуміючи, що там є велике скупчення сил та засобів російських окупантів, а також існування якоїсь їхньої лінії оборони”, – пояснив Коваленко.

Схожу думку висловив і військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан

Він зазначив, що звільнення Херсону навряд відбудеться наступного тижня, як про це пишуть західні аналітики. Однак нестачу боєприпасів і снарядів російське угруповання на правому березі Дніпра відчує.

Світан розповів, що після вибухів на Кримському мосту й з руйнацією логістичних шляхів росіян, окупанти на правому березі відчують нестачу боєприпасів на правобережжі Херсонщини наступного тижня. Це може призвести до відступу російських військ, які відходитимуть двома групами. Одна – Антонівським мостом, друга – Каховським.

Тому спочатку вони будуть прикривати ці 2 плацдарми відступу й будуть іти через мости на лівий берег. Однак цей процес не триватиме тиждень, а трохи більше, – підсумував військовий експерт.

Джерело:korupciya.com

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*